לפרטים חייגו:

מתי יודעים שהגיע הזמן להחליף את המצבר?

בשנים האחרונות, לאור המצב הכלכלי, אנשים רבים רוכשים בעצמם את המצבר באמצעות יבואנים מורשים. אי לכך רצוי לדעת על המצבר כמה שיותר פרטים ולדעת להבחין בין מצבר למשאית, מצבר לקטנוע, יאכטה, טוסטוס או מצבר למכונית המשפחתית.

אז מהו מצבר, אפשר להשוות אותו לתחנת חשמל קטנה שמזינה את כל המערכות של הרכב שללא חשמל לא יפעלו. ראשית, בלי מצבר הרכב שלכם הוא קופסת פח, הזללנים הגדולים של חשמל הם המזגן, מערכת האורות, מערכת השמע, מטען הטלפון הנייד והאזעקה. המצברים מותאמים לכלים ממונעים לפי היכולת שלהם לספק כוח ואנרגיה לכלים אלה. המכונית שלכם היא כלי, שמביא אתכם מנקודה א' לנקודה ב'. המחיר הסביר של המצברים והשימוש בהם שהולך וגדל המריץ יבואנים המורשים לפתוח בתחרות יבוא של מצברים של חברות מוכרות וגם של פחות מוכרות.

המצבר מורכב מתאים אלקטרוכימיים, כשכל אחד מהתאים מייצר מתח מסוים על ידי שתי אלקטרודות שמחוברות לחומרים ובין שני הקטבים שלהן מתרחש תהליך כימי שיוצר חשמל. הקיבולת של מצבר נמדדת באמפר לשעה. מכוניות בינוניות צורכות בין ארבעים וחמש אמפר לשעה לחמישים וחמש אמפר לשעה. רכבים גדולים כמו רכבי שטח בעלות מנוע דיזל צורכות בין שבעים ושתיים לתשעים אמפר לשעה.

כדי לשמור על המצבר כדאי לבדוק את גובה מפלס האלקטרוליט אחת לכמה שבועות. במצבר אטום שנקרא מצבר יבש צריך לבדוק את גובה הנוזל אחרי שנה וחצי עד שנתיים. אורך חיי מצבר ממוצע הוא בין שלוש שנים לארבע שנים אך בשמירה על מפלס הנוזל ושמירה על ניקיון החיבורים אפשר להאריך את חייו של המצבר.

את המצבר רצוי מאוד לרכוש במקום אמין ומתוצרת מוכרת ואמינה. כאשר אתם רוכשים מצבר מחשמלאי רכב שימו לב כמה חודשי אחריות יצרן אתם מקבלים. אל המצבר צריכה להיות מחוברת תעודת אחריות. החשיבות של קניית מצבר מוכר ואמין היא משום שמצבר טוב מתוצרת מוכרת, מבטיח שהוא יפעל ללא תקלות. כמו כן חברות אמינות שמוכרות בארץ מצברים מתאימות אותם למזג האוויר השורר באזורינו.

כל הזכויות שמורות © 2019 טופ מצברים לרכב

התקשרו עכשיו
דילוג לתוכן