התאמת מצבר לרכב

התאמת מצבר לרכבבעיות בהתנעה?

כאשר המצבר עושה בעיות בהתנעה הגיע הזמן להחליפו ולרכוש חדש. אם יש לכם חוש טכני תוכלו להתאים מצבר לרכב באופן עצמאי – כל שעליכם לעשות הוא לרכוש מצבר מחנות המתחמחה באביזרי רכב ולהרכיבו בעצמכם.
לשוק המצברים נכנסו בשנים האחרונות יבואנים שמייבאים מצברים של חברות פחות ידועות. אין זה אומר שכל המצברים בעלי השמות החדשים אינם טובים. אך יש להזהר ממצברים שאינם מותאמים למזג האוויר החם שיש בארצנו. המצבר צריך להיות מותאם לחום השורר כאן ברוב ימות השנה. מצבר שמתאים לחום הוא מצבר בעל חומציות נמוכה יותר ממצבר שמותאם למזג אוויר קר.

התאמת מצבר לרכב – כל מה שחשוב לבדוק

הצעד הראשון בהתאמת מצבר לרכב הינו בדיקת תעודת האחריות שמצורפת אל המצבר. בדרך כלל האחריות נעה בין שנים עשר חודשים לעשרים חודשים. יש מצברים שהאחריות המצורפת אליהם היא של עשרים וארבעה חודשים והם גם היקרים ביותר.
אורך החיים של מצבר הוא בין שלוש לארבע שנים, אם האחריות היא לשנים עשר חודשים נשאר למצבר לפחות עוד שנת חיים אחת. לכן חשוב לרכוש מצבר לרכב שיש לו אבא מוכר. בקניית מצבר זול יש סכנה שכאשר תהיה תקלה ותצטרכו להפעיל את האחריות, תגלו שהיבואן נעלם מהשטח והאחריות לא שווה את הנייר שעליו היא מודפסת.

צפו בסרטון

התאמת המצבר

בהתאמת מצבר לרכב באופן עצמאי מומלץ לבדוק את ספר הרכב בפרק העוסק במערכת החשמלית איזה סוג מצבר מומלץ לקנות, מה המידות ואיזה אמפר נדרש. היצרנים מדביקים על המצברים המיוצרים על ידם מדבקות שונות שעליהן מודפסים פרטים שונים. המדבקה שחשובה לכם בעת רכישת מצבר היא המדבקה שעליה מתוארים הפרטים הטכניים של המצבר לדוגמא: 12v 60Ah 350A EN.

פירוש הספרות והאותיות מציינים את מתח המצבר ( 12V ), האמפר שעה ( 60Eh ), זרם ההתנעה ( 350AN ) והסטנדרט האירופי ( EN ). משאיות ואוטובוסים צריכים מצבר גדול יותר שצריך לעמוד בעומס לא רק של הרכב עצמו אלא גם של המטען שמועמס עליו. ברכבים גדולים חשוב במיוחד להתייחס להוראות היצרן, המצברים לרכבים גדולים מתאפיינים בגודלם הפיזי ובקיבולת שלהם, על המדבקה שלהם יהיה כתוב בין: 95Ah ל- 230A.

לפרטים נוספים צרו עמנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

קידום אורגני בתחום המצברים לרכב – מרובע ברשת >

שתפו עמוד זה

התקשרו עכשיו
Waze